12 422 16 55

Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej

Pribor

2022-06-15

Każdego roku Łódzki Oddział PTPPd organizuje spotkania wyjazdowe. W tym roku byliśmy w Priborze, rodzinnym mieście Zygmunta Freuda. Przyszedł na świat w pokoju na drugim piętrze ( dwa okna z lewej strony).

Od lat dom pełni funkcję muzeum, każdy kto był tam wcześniej, musiał zdziwić się aktualną ekspozycją. Stworzyła ją prawnuczka Zygmunta Freuda, zainspirowana teorią popędowo- strukturalną.

Nam udało się jednak odnaleźć nie tylko ducha ale i samego Freuda. Póki co czeka w składziku na lepsze czasy.

Zostawiliśmy ślad po naszej obecności. Wpis do księgi pamiątkowej szczególnie dobrze brzmi w języku gospodarzy.

Gospodarze odwdzięczyli się dając nam możliwość obejrzenia, nawet wzięcia w dłonie , książki ilustrującej bogactwo flory i fauny alpejskiej. Tę książkę dostał mały Zygmunt Freud w nagrodę za bardzo dobrą naukę.

Część merytoryczną spotkania rozpoczął dr Adam Curyło członek Rady Programowej PTPPd . Nasz gość zaprezentował wystąpienie pt.” Psychoterapia psychodynamiczna online – oksymoron czy auto da fe?” .Później długo dyskutowaliśmy. Wszystko to w niezwykle pięknym gmachu byłego kolegium pijarskiego w historycznej części Priboru.

Jeśli któryś z oddziałów zdecyduje się na organizację podobnej wycieczki chętnie wesprzemy radą, damy namiary na Panią Martinę pracownicę muzeum, która rewelacyjnie zorganizowała kluczowe punkty wyjazdu i opiekowała się nami przez cały pierwszy dzień pobytu. Jeśli sami zdecydujecie się szukać, to po kozetce ich poznacie!